ORUÇ KÜRÜ (Açlık Orucu)

Mukus zehirlenmesinin üstesinden gelmek için en etkili yol oruç yöntemidir. Bu hastalığın ömrünü kısaltır, kaçışa zorlar.

Oruç sırasında fazla yorgunluk oluşturacak şeylerden kaçınmak iyi olur.
Oruç kürüne başlamadan önceki gece doğal müshille barsakları boşaltmak gerekir. İsteyenler lavmanda yapabilir.

1) 24 SAATLİK ORUÇ:

24 saatlik oruç küründe yemek için en iyi zaman saat 15:00 ile 16:00 arasıdır.

2) 36 SAATLİK ORUÇ:

Uzun süre oruç tutamayacağını düşünenler haftada 2 kez 36 saatlik oruçla bile iyi sonuçlar alabilir.  Akşam yemeğinden sonraki sabah değil ertesi sabaha kadar sürer ve bu süre içinde hiçbirşey yenmez. 36 saatin sonunda sabah sadece meyve yenir. Meyve suyu, harekete geçmiş mukus kütlelerinin dışarı atılmasını sağlar.

3) 3 GÜNLÜK ORUÇ KÜRÜ:

Bu kürde 3 gün hiçbirşey yenmeyecek sadece limon suyu katılmış saf su (şekersiz) küçük yudumlar halinde içilir.  4. gün sabahı oruç az miktarda meyvele açılır (yada meyve suyu) aynı günün akşamı ise lavman yapılmalıdır. Ondan sonraki günlerde az miktarda meyveye sebze ve salata ilave edilir. Koşullar elveriyorsa mukus boşaltımı sırasında dinlenme uygundur. Sağlıklı insanlarda oruç kürü haftalarca rahatlıkla sürdürülebilir.Oruç kürüne karar verildiğinde 24 saatlikle başlayıp sonra 3'e, 4'e ve 5 güne çıkılabilir. Oruç tutulmayan ara günlerde ise mukussuz diyet uygulanmalı.
Orucun maksimum fayda sağlaması için sadece su içilmelidir. Fakat az miktarda balla karıştırılmış saf su meya meyve suyu içilebilir.

DOĞRU ORUÇ YÖNTEMİ:

Oruca başlanacağı zaman doğal müshil kullanarak barsaklar boşalılmalı
İki günde bir barsakların alt kısmı mümkün olduğunca temizlenmeli (lavman)
Mümkünse bol bol açık havada bulunmalı
Kendinizi iyi hissettiğinizde yürüyüş ve egzersiz yapılmalı
Yavaş hareket edin (otururken veya yatarken hızla kalkmamalı)

ORUÇ AÇMAK:

Oruç kürnden sonra alınan besinin türü çok önemlidir.
Doğal bir müshille içerisi temizlendikten sonra çiğ ve haşlanmış karbonhidratsız sebze yenmelidir.Buğuda pişmiş ıspanağın oldukça güçlü bir etkisi vardır.
Uzun süre mukussuz beslenen biri oruç küründen sonra meyve yiyebilir ama bu et yiyen biri ,için kesinlikle geçerli değildir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !